Grupa Folklorystyczna Pokolenia

Już tylko kilka dni i przyjadą do nas prosto z Biłgoraju z Polski Grupa Folklorystyczna Pokolenia oraz Kapela Wygibusy. Zagrają, zaśpiewają i zatańczą na corocznym festiwalu wina w Kőszeg.

Galeria
Tak mówi Anna Iskra założycielka zespołu: Grupa Folklorystyczna "Pokolenia" powstała jako naturalna emanacja Stowarzyszenia Miłośników Zespołu Pieśni i Tańca Tanew "Pokolenia". -Stowarzyszenie powstało w 2002 roku z inicjatywy byłych nauczycieli i członków zespołu Tanew. Jego głównym celem jest integracja wielu pokoleń młodzieży i ich nauczycieli na kanwie wspólnych działań, wspierających zespół Tanew. Do głównych zadań statutowych zaliczyć należy m. in. promowanie tradycji regionalnych i kultury narodowej i upowszechnianie tradycyjnej kultury tanecznej. Wspieramy ZTL Tanew, właśnie w ramach tego wsparcia i wspólnego działania wśród byłych tancerzy zrodził się pomysł organizacji zespołu, który tańczyłby będąc poza działalnością oświatową, w której uczestniczy "Tanew".

Link
Wszystkich serdecznie zapraszamy w piątek 27 września o godzinie 17:15 do miasta Kőszeg na występ tego zespołu. Kőszeg położony zaledwie 3 km od granicy z Austria, 121 km od Wiednia to miasteczko z wieloma atrakcjami, znanymi już dla przyjezdnych z Austrii. Turyści przyjeżdżają tutaj, żeby wypocząć od zgiełku miast, spacerować wśród wyjątkowo doskonale zachowanych zabytków z okresu baroku i renesansu, spacerować po górze Szabo, odwiedzić Siedem Źródeł w lesie, z krystalicznie czystą wodą, czy Prastary Dom. O możliwościach zwiedzania miasta, jego atrakcjach ciekawostkach i tajemnicach opowiada miejscowy przewodnik Bönditzné Siwiec Magdalena, która przyjezdnym organizuje nocleg, program i atrakcje na miejscu. W celu nawiązania kontaktu, prosimy o e-mail, lub telefon.

Kontakt w sprawie tej oferty

Imię i nazwisko: *
E-mail: *
Numeru telefonu: *
Wiadomość dla nas:
Wpisz znaki widoczne na poniższym obrazku.