Koncert orkiestry symfonicznej Dunaj oraz pokaz gry na cymbałach

Mozarta, Liszta czy Gershwina wykonywane są przez węgierską orkiestrę symfoniczną.

Proponujemy Państwu wspaniały koncert, podczas którego utwory Mozarta, Liszta czy Gershwina wykonywane są przez węgierską orkiestrę symfoniczną. Ta niezwykle brzmiąca muzyka grana jest na typowych dla Węgier instrumentach ludowych, np. na cymbałach. Wybierzcie się Państwo z nami w niezapomnianą podróż muzyczną po Węgrzech, słuchając najpiękniejszych melodii klasycznych, jakie kiedykolwiek zostały skomponowane.

Orkiestra symfoniczna Dunaj została założona w 1961 roku. Od tego czasu zagrała wiele koncertów zarówno na Węgrzech jak i za granicą. Orkiestra składa się z 60 zawodowych muzyków. Grają oni najbardziej znane, klasyczne melodie w połączeniu z typowym dla Węgier, instrumentem Cimbalom, czyli na cymbałach. Jest to niepowtarzalna okazja, aby usłyszeć najbardziej popularne dzieła muzyki klasycznej interpretowane i zagrane przez orkiestrę symfoniczną w wirtuozerski sposób, utwory które można podziwiać tylko na Węgrzech.

Repertuar Orkiestry symfonicznej Dunaj obejmuje niemal wszystkie style muzyczne od muzyki baroku do muzyki XX wieku. Ich stała sala koncertowa znajduje się w teatrze Pałacu Dunaj. Oprócz koncertów organizowanych zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci, regularnie grają i biorą udział w różnych wydarzeniach muzycznych w Budapeszcie. Są częstymi gośćmi w Akademii Muzycznej, Vigadó, w Pałacu Stefanii i w Centrum Kongresu. Mieli występy międzynarodowe od 1983 roku, często towarzyszyli solistom w konkursach muzycznych i uczestniczyli w kolorowych operetkach, balecie i spektaklach oraz w oratorium. W orkiestrze nie tylko muzycy współpracują ze sobą, ale również kilka orkiestr kameralnych. Oprócz stałego dyrygenta Andrása Deáka, często orkiestra prowadzona jest przez innych węgierskich i zagranicznych dyrygentów. Wielu światowej sławy artystów wykonało z orkiestrą swoje przedstawienia, w tym Giuseppe di Stefano z Włoch, James Galway, flecista z Irlandii i Ray Charles, gwiazda jazzu z USA.

Program koncertu został poszerzony o znany na całym świecie typowy, węgierski instrument Cimbalom. Na tym instrumencie gra się przede wszystkim specjalnymi pałeczkami. Cymbały wyposażone są w ciężkie ramy, tak aby był bardziej dynamiczne i zawierają wiele strun dla uzyskania szerokiej gamy dźwięków oraz pedał drgań, by umożliwić bardziej wszechstronną kontrolę nad tym ciekawym instrumentem.

Po spektaklu, chcielibyśmy zaprosić Państwa do wzięcia udziału w romantycznym rejsie połączonym z kolacja trwającym półtora godziny. Jest to kolacja przy świecach na statku wycieczkowym, na obszarze Budapesztu, który jest chroniony jako teren UNSECO World's Heritage. W przypadku rezerwacji obu programów możecie Państwo cieszyć się rejsem statkiem wycieczkowym po obniżonej cenie.

Miejsce spotkania odbędzie się po spektaklu w holu teatru. Nasze hostessy będą towarzyszyć Państwu w drodze na statek (5 minut spacerem). Kolacja przygotowana jest przez jedynego węgierskiego Gault Millau cenionego szefa kuchni, Klöter Gregor-Grex. W romantycznej atmosferze przy świecach można podziwiać wspaniały widok miasta pływającego w blasku świateł.

Kontakt w sprawie tej oferty

Imię i nazwisko: *
E-mail: *
Numeru telefonu: *
Wiadomość dla nas:
Wpisz znaki widoczne na poniższym obrazku.