Rejs po Balatonie

Balaton, nazywany węgierskim morzem jest największym jeziorem typu szikes w Europie środkowo-wschodniej.

Balaton, nazywany węgierskim morzem jest największym jeziorem typu szikes w Europie środkowo-wschodniej. Nazwa Balaton pochodzi od słowiańskiego słowa blato, średnia głębokość to 3-4 m, najgłębsze miejsce to 12 m. Jezioro ma około 15 tysięcy lat.

Galeria
Pierwsze wille nad Balatonem zaczęto budować dopiero w XIX w., ale dopiero po 1960 roku zaczęto budować wiele hoteli, domów wypoczynkowych i innych dużych obiektów nad Balatonem. W tamtych czasach dla przeciętnego Wegra wypoczynek nad Balcsi był za przystępną cenę, dlatego tak bardzo stal się popularny.

Dziś jest równie popularne wyjeżdżanie na wypoczynek nad Balaton, na kilka dni, lub na 1-2 tygodnie, zarówno Węgrzy i turyści z innych krajów uwielbiają wypoczynek nad tym pięknym jeziorem. Nad Balatonem jest wiele miejscowości wartych obejrzenia, Kesztely z wieloma zabytkami, Balatongyörök ze wspaniałą plażą dla rodzin z dziećmi, Balatonfüred dla turystyki grupowej, Tihány - piękna atrakcja dla kolekcjonerów, to tylko kilka miejscowości które tutaj wymieniam.

Aby podziwiać piękne widoki od lat po Balatonie, najpierw parostatkiem, teraz wieloma rożnymi statkami spacerowymi odbywają się kursy po największym jeziorze tej części Europy. Dla grup i turystów indywidualnych organizujemy rejsy po Balatonie w okresie letnim. Statki wypływają w rejs w różnych miejscowościach nad Balatonem. Wystarczy napisać do nas zapytanie a my wyślemy informacje o dostępności rejsu.

Wybierając się na Węgry warto pojechać w zachodnie części Balatonu, ponieważ przepiękny jest Badacsony, miejscowość położona na gorze wulkanicznej. Każdy rejon nad Balatonem dzięki wpływowi jeziora na rosnące winogrono jest słynny ze swoich dobrych win. Przez cale lato organizowane są w różnych miejscowościach festiwale wina, połączone z koncertami i jarmarkami, dając doskonałą możliwość spędzenia czasu po kąpieli w Balatonie i wypoczynku na słońcu, wieczorem na deptaku wśród kawiarenek, restauracji, lodziarni, budek z langoszami i rybami.

Większość plaż nad Balatonem jest płatnych, turyści przyjeżdżający na wypoczynek, mogą się spodziewać wysokiego poziomu usług i sympatycznej bezstresowej obsługi. Wieczorem nie trzeba płacić za wstęp na plaże, bardzo przyjemna jest popołudniową kąpiel w czystym jeziorze.

Kontakt w sprawie tej oferty

Imię i nazwisko: *
E-mail: *
Numeru telefonu: *
Wiadomość dla nas:
Wpisz znaki widoczne na poniższym obrazku.