Kőszeg - miasto szkatułka

Kőszeg znajduje się w zachodniej części Węgier, zaledwie kilka kilometrów od austriackiej granicy.

Nasze węgierskie biuro rezerwacji oprócz programów dla grup w Budapeszcie oferuje nowy program dla grup i turystów indywidualnych. Organizujemy wycieczki połączone ze zwiedzaniem i wypoczynkiem w centrum SPA w Bükfürdő, którego jesteśmy oficjalnym partnerem. Oferujemy noclegi w najlepszej cenie. Kőszeg leży w miejscu które można traktować jako bazę wypadowa do innych miast i regionów. Organizujemy wycieczki do Austrii, pobliskiego Burgenlandu, bogatego w urocze miasteczka, zamki, lasy, jeziora, do Słowenii, nad Balaton, do Hévíz.

Galeria
Kőszeg położony zaledwie 3 km od granicy z Austria, przy paśmie gor Kőszeg i parku narodowym, 121 km od Wiednia. Turyści przyjeżdżają tutaj, żeby "naładować baterie", spacerować po górze Szabo, odwiedzić Siedem Źródeł w lesie, z krystalicznie czystą wodą, czy Prastary Dom. Najwyższym wzniesieniem w paśmie gór Kőszeg jest Írott-kő.

Kőszeg przecina niebieska trasa turystyczna, ale mamy tu także czerwona i zółta trasę. Co roku odbywa się święto wina pod koniec września, a w październiku Dni Urszuli, z największym w regionie jarmarkiem i kiermaszem. Przyjezdnych do Vas Megye zachwyci łagodny spokój harmonijnej, bacznie strzeżonej przyrody. Okolicę okalają łąki pachnące lawendą, lasy - żywicą i borowikami, rosną tutaj rzadko spotykane kwiaty i inne rośliny, w lasach żyją miedzy innymi sarny, dziki i oczywiście wiele gatunków ptaków.

W północnej części Vas megye znajduje się góra Ság pochodzenia wulkanicznego, na której zboczach uprawia się winogrono dające słynne wino. W Kőszeg - miasteczku-szkatułce, które położone jest u podnóża Alp, poza zwiedzaniem i poznawaniem nagromadzonych tu wielu domów, budynków, nastrojowych uliczek, kościołków z czasów Renesansu, wypróbować można wyśmienite miejscowe wino i zjeść charakterystyczne dla tego regionu potrawy.

Rosną tutaj kasztany jadalne, region znany jest z potraw z ich zastosowaniem. Wytwarza się pyszny miód w wielu rodzajach, doskonałe dżemy i kwaszonki, a na placyku co sobotę można kupić wiejskie jajka i domowej roboty wędzone wędliny. Latem pachnące pomidory, papryki i owoce od miejscowych przekupek - najlepsze bio jakościowo produkty natury. Alpanonia to trasa turystyczna dla pieszych i rowerowych turystów, a także dla grup autokarowych z baza wypadowa.

Trasa na której organizujemy wycieczki rozciąga się na długości wielu km przebiega przez Kőszeg i tereny Burgrnlandii w Austrii. Ten program jest właśnie dla miłośników natury i niesamowitych widoków, trasy po których oprowadza miejscowy przewodnik są z wieloma punktami odpoczynkowymi. Jesteśmy też członkiem organizacji Natúrpark Írottkő, po polsku: Park Narodowy Írottkő, co daje nam świetne możliwości pokazywania turystom miejsc, które przeważnie nie są łatwo dostępne.

W Kőszeg i okolicy są liczne muzea, w tym liczne muzea Apteki, muzea Cechów regionalnych, muzea archeologiczno-historyczne, liczne Galerie i wiele innych. Brama Bohaterów z przepiękną płaskorzeźbą Chrystusa na krzyżu, Kalwaria i punkt widokowy Sułtana. W Kőszeg znajdują się unikatowe bramy w stylu Rokoko, barokowe pomniki, no i wreszcie kawiarenki, ciastkarnie i liczne lodziarnie oraz uroczy Rynek z fontannami i pięknym kościołem im. Serca Jezusowego.

Niedaleko Kőszeg znajduje się miasto Szombathely, to tutaj urodził się święty Marcin. Tutaj latem odbywa się słynny Karnawał Historyczny związany z Rzymska przeszłością miasta.

Bükfürdő - jak mówią tutejsi mieszkańcy i znawcy tegoż węgierskiego cud-dobrodziejstwa, najprawdziwsze, bo najbogatsze w skład mineralny, źródło wód leczniczych, przy których wybudowano olbrzymi kompleks basenów, na dworze, wewnątrz, połączonych z hotelami, restauracjami, kawiarniami, placami zabaw dla dzieci w jedno wielkie SPA centrum, cenione przez niemieckich i czeskich turystów.

Na trasie zwiedzania znajduje się też Bozsok, mała, urocza miejscowość, gdzie jest Pałac Sibrik oraz przepiękna miejscowość Velem gdzie co roku organizowany jest Festiwal Kasztanów Jadalnych, na który to ściągają prawdziwe tłumy aby zjeść pyszne wypieki ze świeżymi kasztanami, nabyć wyjątkowo piękne ozdoby robione nie masowo, a ręcznie, wypróbować regionalnych potraw, oglądać występy folklorystyczne.

Zwiedzanie naszego zachodniego regionu Węgier to tez spacer po szlakach, zapoznawanie się z wyjątkowym mikroklimatem, unikatowymi zwierzętami, takimi jak salamandry plamiste i wiele innych oraz niepowtarzalna przyrodą, wieloma rodzajami kwiatów i drzew, które rosną tylko tutaj w Parku Narodowym w Kőszeg. Kaplica świętego Wita na Szlaku Bursztynowym. Dla grup które chcą jeszcze lepiej poznać kulturę Europy zwiedzanie kaplicy świętego Wita wybudowanej na ruinach Celtyckiego zamku leżącego na słynnym Szlaku Bursztynowym, tym samym, który przebiega przez Wenecję, Brno, Kłodzko, Konin, Biskupin.

Kontakt w sprawie tej oferty

Imię i nazwisko: *
E-mail: *
Numeru telefonu: *
Wiadomość dla nas:
Wpisz znaki widoczne na poniższym obrazku.