Zakole Dunaju Szentendre, Esztergom, Vísegrád

Zakole Dunaju to jeden z ciekawszych regionów Środkowej Krainy Zadunajskiej. Zapraszamy Państwa w podróż w czasie poprzez niezwykle urocze i malownicze miasta i miasteczka, układające się w łańcuszek z pereł zdobiący brzeg Dunaju. Trasa wycieczki wiedzie poprzez Szentendre – niewielkie miasto, zawdzięczające swą nazwę apostołowi św. Andrzejowi, na terenie którego już w czasach panowania Rzymian, toczyło się życie.

Szentendre, to miasto, które dzięki przybyłym na jego tereny Serbom, zyskało wygląd miejscowości iście śródziemnomorskiej, z krętymi uliczkami, przytulnymi domami i domkami, przystrojonymi wiosną i latem w kwiaty, z charakterystycznymi serbskimi kościołami barokowymi. Visegrád – było stolicą Węgier w XIV wieku. To tutaj właśnie Károly Robert poślubił córkę króla Władysława Łokietka – Elżbietę.

Tutaj król Maciej wybudował jeden ze wspanialszych z tego okresu pałac w stylu Renesansowym. Pałac w dużej części został zrekonstruowany, wiele słynnych i cennych elementów udostępniono dla zwiedzających. Esztergom – wielka - niewielka miejscowość na skraju kraju, miasto niezwykle atrakcyjne, dzięki przepięknemu położeniu na i pomiędzy kilkoma górami.

Pierwsze węgierskie arcybiskupstwo, gdzie historia wielokrotnie znaczyła miejsca najważniejszymi dla Węgrów wydarzeniami. Zapraszamy do zwiedzania tej części Węgier z licencjonowanym węgierskim przewodnikiem po polsku.

Kontakt w sprawie tej oferty

Imię i nazwisko: *
E-mail: *
Numeru telefonu: *
Wiadomość dla nas:
Wpisz znaki widoczne na poniższym obrazku.